Ocelová tyčinka

Sklad.č. 00009:
Cena: 
393,- Kč včetně DPH (325,- Kč bez DPH)

Ocelová tyčinka je ručně tvarovatelný epoxidový tmel plněný nerezavějící ocelí, který se během minuty promíchá a poskytuje rychlou a stálou opravu složek ze železa a hliníkových kovů. Díky své tmelové konzistenci tmel nestéká a k použití netřeba nářadí. Ocelová tyčinka má po vytvrzení tmavě šedou barvu.

Použití: Ocelová tyčinka je tvarovatelný tmel na opravu železných trubek, nádrží, nářadí a vybavení, na opravu stržených závitů, na opravu matic a šroubů v ploše, na opravu trhlin v odlitku, na udržení a umístění upínadel a značek; na opravu modelů, forem a odlitků; tvoření prototypů; zajišťování závitů, oprava prasklých odlitků, opravy odpadních trubek a okapových žlabů, opravy upínacích osvětlovacích zařízení, vodovodních potrubí, kotevních šroubů apod.

Nepromíchaná ocelová tyčinka bude dlouho trvanlivá, jestliže bude chráněna od přímého kontaktu se vzduchem.

Návod k použití:

Povrch musí být zbaven mastnoty a špíny. Dobré přilnavosti dosílíte zdrsněním nebo pískováním povrchu.

Odřízněte požadované množství. Zformujte mezi prsty do jednotné barvy. Jestliže nejde tyčinka formovat, nechte ji při mpokojové teplotě. potom aplikujte na povrch, který chcete opravit. Vtlačte do prasklin a děr a odstraňte přebytečný materiál. aby po vytvrzení byl povrch hladký, otřete ho vlhkým hadříkem před zvtrdnutím. Po 5-10 min bude epoxid tvrdý jako kov a zformuje se do požadovaného spojení. Za 30 min je ocelová tyčinka vytvrzena a může se vrtat, pískovat, řezat, barvit a napouštět barvou.

Doba zpracování: 3,5 min

Úplné vytvrzení: 24 hod

Teplotní hranice: 120 st. C nepřetržitě, 150 st. krátkodobě.

Chemická odolnost: vůči hydrokarbonátům, ketonům, alkoholům, esterům, halokarbonátům, vodním solním roztokům a zředěným kyselinám a zásadám.